Archiv | Města RSS kanál pro tuto sekci

Marbella

Marbella je španělské město, které leží v provincii Málaga a je jedno z nejokázalejších přímořských letovisek na pobřeží Costa del Sol. Marbella má v současnosti 124 000 obyvatel.

TIP: Prohlédněte si rozsáhlý výběr zájezdů Marbella od cestovní agentury eTravel.

Historie města

Když v padesátých letech minulého století zde movitý Rakušan Alfonso von Hohenlohe nechal postavit velký hotel Marbella Club Hotel, ještě netušil, že za několik desítek let zde bude velmi čilý turistický ruch. Od té doby se cestovní ruch skutečně jenom vzmáhal a v současnosti je Marbella velmi rušnou prázdninovou destinací.

   (Pokračování textu…)

Roztahané město Benalmádena

Benalmádena je španělské město, které se na mapě Španělska nachází na jihu země, konkrétně v provincii Malaga mezi městy mezi Torremolinos a Fuengirola. Jedná se o velmi oblíbené přímořské letovisko v srdci pobřeží Costa del Sol. V současné době má Benalmádena 58 000 obyvatel. Celé město je velmi roztroušené na mnoha kilometrech čtverečních a volně přechází v další sídla. Dokonce se hovoří hned o těch centrech, kterými jsou: Benalmadena Pueblo, Arroyo de la Miel a Benalmádena Costa

  

Historie města

Historie obce sahá až k prehistorickým kořenům. Hlavní rozmach a rozkvět však zažívá obec až během muslimské nadvlády ve středověku. Po vyhnání muslimů z města začíná mírně úpadková doba. Město je rovněž několikrát postiženo přírodními katastrofami. Větší rozkvět města pak začíná v 18. a 19. století. Město v té době těží především z vinařství a papírenského průmyslu. Největší boom však přichází v druhé polovině dvacátého století, kdy do pobřežního města přicházejí první turisté a z města se stává oblíbená turistická destinace. V posledních letech se zvýšil nárůst obyvatelstva, ještě v roce 1990 žilo ve městě okolo 25 000 obyvatel, nyní se již počet obyvatelstva pomalu šplhá k 60 000 obyvatel.

   

Současná podoba města

I přes velký nárůst obyvatelstva v posledních letech je Benalmádena stále sympatické pobřežní městečko, které leží v samém srdci Costa del Sol. Benalmádena se nachází jen pár kilometrů od mezinárodního letiště v Malaze, takže pro turisty je místo velmi snadno dosažitelné.

Přímořské město leží přímo na úpatí středomořského pohoří Mijas. Z původně poklidné rybářské vesnice s typickými bílými malými domky se Benalmádena stala velmi rušným a moderním městem. Přesto, že ve město bylo vybudováno mnoho nových staveb, atmosféra města má stále původní ráz.

  

Zajímavosti Benalmádeny

Benalmádena je moderním přímořským letoviskem, které může nabídnout širokou paletu aktivit pro sport a volný čas. Letovisko je tak velmi oblíbeným místem zábavy pro všechny věkové generace. V Benalmádeně jsou krásné bílé písečné pláže, obchody, zábavní park, kina a kasina. K dispozici je také vodní svět a pěkné osmnácti jamkové golfové hřiště. Značně oblíbeným místem je rovněž místní přístav Puerto Marina, kde rovněž najdete školu potápění.

   

Velkou zajímavosti města je takzvaná buddhistická stupa, která je největší stupou v západní Evropě. Stupa měří 33 metrů. Buddhistická stupa je sakrální budovou, která slouží k uchovávání buddhistických relikvií, především pak ostatků svatých a Buddhy. Největší počet těchto sakrálních staveb se nachází v Indii. Stupa v Benalmádeně byla postavena v roce 2003.

Více naleznete na oficiálních stránkách města www.benalmadena.com.

  

Puerto José Banús – luxusní přístav

Puerto José Banús je španělské město, které se na mapě Španělska nachází na jihu země, konkrétně v provincii Malaga. Jedná se o pobřežní města s vlastním přístavem, které je také oblíbeným turistickým cílem. Nejbližším sousedem je známé města Marbella, jehož centrum se nachází asi 7 kilometrů za východě. Obě dvě městečka jsou vlastně volně spojeny, protože zdejší oblast je velmi hustě obydlena.

Puerto José Banús  přístav    Puerto José Banús  přístav
(Pokračování textu…)

Vélez-Málaga

Vélez-Málaga je španělské město, které se nachází na samém jihu Španělska v provincii Malaga. V současné době zde žije 24 000 obyvatel. V erbu obce je udatný rytíř na koni, který drží v rukou meč. Jméno Veléz je pak odvozeno od místní řeky, která protéká v údolí pod městem.

  

Historie

První zmínka o tomto místě je z osmého století před naším letopočtem, kdy se o tomto místě hovoří jako o fénické osadě. Později zde také byli Římané. Město Vélez-Málaga však založili až mnohem později Maurové. Ve 13. a 14. století to bylo jedno z největších měst v tehdejším okolí. Po roce 1487 byli však Mauři Španěly vyhnání a město se stalo křesťanské.

Novodobá éra zde začala v šedesátých letech, kdy se z města stává významná turistická lokalita a destinace. (Pokračování textu…)

Vnitrozemské město Mijas

Mijas je krásné španělské městečko, které se nachází na samém jihu Španělska v provincii Malaga. Mijas má v současné době okolo 7500 obyvatel. Mezi četnými obyvateli je již mnoho cizinců, kteří se zde natrvalo usadili. V erbu obce je šedá obranná věž a dva stromy.

Historie

Mijas byl založen už v prehistorické době. Pak zde vládli Římané, později Vizigóti. Od roku 714 jsou zdejší pánové muslimští Maurové, které v 15.století vystřídali katoličtí Španělé.

   (Pokračování textu…)

La Linea de la Concepción

La Linea de la Concepción je španělské město, které se nachází na jihu Španělska v provincii Cádiz. V současné době zde žije okolo 64 000 obyvatel. V erbu obce je žlutá obranná zeď, která má dvě silné věže. Nad věžemi je pak vyobrazena žluto-červená koruna.

  

Historie

Dějiny města sahají do 18. století. Do roku 1870 byla La Linea součástí města San Roque, pak však dochází k osamostatnění. Většina obyvatel města však ekonomicky profitovala s nedalekého Gibraltaru, kde byl velký námořní přístav. Od roku 1969 do 1982 však španělská vláda uzavřela státní hranice a nikdo z obyvatel La Liney nesměl pracovat v zahraničním Gibraltaru. Znovuotevření hranic přišlo až v roce 1985. Od té doby je znovu turistický ruch mezi La Lineaou a Gibraltarem velmi čilý, včetně toho ekonomického, neboť La Linea je významným dovozcem zeleniny a ovoce do tohoto malého území, které patří Spojenému království. (Pokračování textu…)