Zář 07

Aquaparky na Costa del Sol

do Výlety

V tomto článku vám představíme nejzajímavější aquaparky na Costa del Sol. V tomto článku tak úplně opomeneme zdejší nádherné a teplé moře, stejně jako bazény a atrakce patřící k hotelům. Chceme vám představit veřejné koupaliště, kam se může vydat každý. A ty zajímavé jsou podle nás na riviéře Costa del Sol hned tři.

Aqualand Torremolinos

Aqualand je jedním z největších a nejlepších vodních parků na Costa del Sol. Z aquaparků o kterých budeme mluvit se nachází nejvíce na severu. Leží na okraji města Torremolinos. Velkoměsto Malaga je odtud vzdáleno pouhých 14 kilometrů vzdušnou čarou na sever. Aqualand Torremolinos se nachází jenom kousek za dálnicí A7, takže je také výborně dopravně dostupný.

Aqualand je místo, kde můžete strávit den plný zábavy s nejlepšími vodní atrakcemi, které si lze vůbec představit. V letošním roce zde například byla otevřena nová atrakce: „Boomerang“. Zajímavá je i střemhlavá skluzavka kamikadze, které je vhodná opravdu jen pro lidi s hodně otrlou povahou. Dalších tobogánů a atrakcí je zde také téměř nepočítaně. Jinak park je roztažen na větší ploše, takže na rozdíl od jiných koupališť je zde spousta míst k ležení.

Více se dozvíte na oficiálním webu www.aqualand.es/torremolinos

  
  
 

Mijas Water Park

Prostřední park Mijas (Parque Acuatico Mijas) se nachází na okraji centra města Fuengirola. Mijas je ideální hlavně pro rodiny s dětmi, ale i pro všechny ostatní kteří si chtějí v aquaparku prostě pořádně zablbnout. Otevřený od května do září. Tento park nabízí snad všechna vzrušující vodní dobrodružství. Hlavní bazény jsou zde čtyři, jsou ale opravdu obrovské, členité a až 100 metrů dlouhé. Nechybí divoká řeka, několik tobogánů a nespočet skluzavek od těch pro nejmenší až po ty, na které se budou bát vlézt i milovníci adrenalinu.

Aquapark se nachází hned vedle hlavní dálnice A7. Velkou výhodou je i obrovské nákupní centrum Parque Miramar, které je hned na druhé straně dálnice. Do centra města Fuengirola je to pak cca 1 kilometr.

Více informací naleznete na oficiálním webu www.aquamijas.com (anglicky nebo španělsky).

  

  
 

Bahia Park

Bahia Park se nachází na samém jihu Costa del Sol v Gibraltarském zálivu ve městě Algeciras. Oproti předchozím aquaparkům je přeci jenom o něco menší. Bahia Park tvoří pět velkých bazénů a zhruba deset tobogánů. Na druhou stranu je park také o něco levnější.

Kolem parku je spoustu zeleně a míst k ležení, takže atmosféra je zde opravdu příjemná. Jinak atrakcí na blbnutí zde mají také více než dost.

Více na oficiálním webu www.bahiapark.com.

Tags:

Napiš komentář