Kvě 17

Estepona

do Města

Estepona je španělské město, které se nachází jihozápadně od města Marbella v provincii Málaga a má něco kolem 58 000 obyvatel. V erbu města naleznete žlutou obrannou věž s bílou vlajkou, vedle ní pak žlutou loď s pozadím velkého zeleného kopce. Součástí erbu je ještě žlutočervená koruna. Město Estepona je obklopeno krásným azurovým mořem a horami Sierra Barmeja.

  

Historie Estepony

Podle místních archeologických vykopávek a nálezů byla zdejší oblast již osídlena v prvním století před naším letopočtem. Jméno Estepona pravděpodobně pochází z maurského slova Astabbuna. Město bylo roku 1457 osvobozeno od maurské nadvlády kastilským králem Jindřichem čtvrtým. Na místě, kde stála původně mešita, byl postaven křesťanský kostel.

  

Ubytování v Esteponě

Hledáte ubytování ve městě Esteona? S výběrem hotelu vám pomůže partnerský web Hotelove.cz. Určitě neváhejte se na ně obrátit. V hledání kvalitních hotelů jsou nejlepší.

Současnost města

Estepona je klasické přímořské andaluské město, které nabízí v letních měsících příjemné pláže a osvěžující koupání ve Středozemním moři.

Nejzajímavější budovou Estepony je velké kongresové centrum Palacio de Exposiciones y Congresos de Estepona, kde se pořádají výroční trhy, koncerty a slavnosti města. Z historických památek města stojí za zmínku hrad San Luis a kostel María de los Remedios. Dvě místní pláže se mohou pochlubit Modrou vlajkou kvality, což je prestižní ocenění za dobré a profesionální služby. Největší pláž v letovisku je La Rada, která je dlouhá 1,5 kilometrů a vede od přístavu až po staré město. Estepona se rovněž může chlubit tím, že zde byla povolena první oficiální nudistická pláže v celém Španělsku. Tahle pláž se nachází západně od Estepony.

  

Většina kaváren, tapas barů a restaurací naleznete ve starém městě nebo u přístavu. V těchto místech najdete typicky andaluské restaurace i restaurace, které nabízejí mezinárodní kuchyň.

Ze sportovních aktivit lze jednoznačně doporučit golf a zdejší krásné golfové hřiště Estepona Golf, které nabízí osmnácti a devíti jamkové hřiště. Za 39 euro si můžete zahrát na osmnácti jamkách, za 22 euro pak na devíti jamkovém hřišti. Estepona Golf nabízí i různé slevy a slevové kupóny.

  

Zajímavosti v okolí

Zhruba šest kilometrů od Estepony je atrakcí číslo jedna zdejší pěkný safari park Selwo Aventura, který je otevřený denně od desáté hodiny dopolední do osmé hodiny večerní. Park je ideálním výletem pro rodiny s dětmi, neboť v tomto parku naleznete více než dvě stě druhů exotických zvířat z různých koutů světa.

  

 

Tags:

Napiš komentář