Zář 16

Fuengirola

do Města

Fuengirola je malé španělské město, které se nachází v provincii Málaga. Jedná se o přímořské město na pobřeží Costa del Sol, které má zhruba 52 000 obyvatel. Fuengirola je asi 25 kilometrů vzdálená od mezinárodní letiště v Málaze.

Současnost Fuengiroly

Město žije především letním turistickým ruchem a v tomto období je značně přeplněno hosty a turisty z celého světa. Fuengirola má celkem sedm kilometrů krásných písčitých pláží. Staré město se nachází mezi pláží a Avenida Matías Sáenz de Tejada, kde je hodně pěkných a úzkých uliček s velkým množstvím tapas barů a kaváren. V centru města můžete taktéž dobře nakoupit, jde zde spousta malých obchůdků a butiků. Hlavní náměstí Plaza de la Constitución je pak přirozeným centrem města. Největší atrakcí města je bezesporu zdejší hipodrom, což je přední andaluská dostihová dráha, která leží na jihozápadním konci města a za malé vstupné je přístupná veřejnosti.

  

Z místních restaurací lze doporučit Restaurante Portofino, kde jsou podávána klasická rybí jídla i mezinárodní pokrmy nebo restaurací Lizzaran, kde si zase pochutnáte na slaných sardinkách a šunkové pinxos, což je místní chléb s oblohou.

  

Fotogalerie Fuengirolo

Na této stránce jsme si speciálně pro vás připravili komentovanou fotogalerii města Fuengirola.
 
 

Velkou zajímavosti pro turisty je divadlo Salon Varietes, které bylo postaveno v roce 1925 a nachází se v centru města. Je to jediné divadlo na jihu Španělska, které nabízí divákům divadelní hry a představení v angličtině. Pro milovníky krásných andaluských koní je k dispozici Rancho El Rengo, kde se můžete naučit jezdit na koních. Škola nabízí malé kurzy pro začátečníky i mírně pokročilé a organizuje malé projížďky na koních po okolí.

  

Zajímavosti v okolí

Několik kilometrů od Fuengiroly jsou pěkná golfová hřiště, kde si dosytosti můžete zahrát golf.

Zhruba 10 kilometrů severně od Fuengirola leží v kopcích městečko Mijas. Tahle původně arabská vesnice s klikatými uličkami a pěknými bílými domy stojí za krátkou návštěvu. Casa Museo de Mijas je maličké místní muzeum, které vám představí zdejší kraj ještě před velkou turistickou záplavou, která zde začala v šedesátých letech minulého století. Vstup do muzea je zdarma. Mijas dále nabízí klidné hotely, restaurace i několik řemeslnických dílen. Z Fuengiroly sem jezdí četné autobusové spoje. Autobusové nádraží v Fuengirole najdete na ulici Avenida Matías Sáenz de Tejada.

  

 

Napiš komentář