Zář 07

La Duquesa

do Města

La Duquesa je čistě prázdninové, moderní letovisko. Nachází se zhruba uprostřed pobřeží Coste del Sol asi 30 kilometrů na sever od Gibraltaru a 40 kilometrů na jih od Malagy. Z okolních měst je pak nejblíže San Luis de Sabinillas, se kterým La Duquesa v podstatě na severu srůstá. Zajímavostí je, že La Duquesa je nejjižnějším městem provincie Malaga, dál na jih už je jenom provincie Cádiz.

  

La Duquesa je poměrně hodně roztahané město. Nejobydlenější je samozřejmě území kolem pobřeží. Dokonce zde mají i malý přístav. Hned za přístavem je 18 jamkové golfové hřiště La Duquesa Golf & Country club (více se můžete dozvědět na jeho oficiálních stránkách www.golfladuquesa.com). Golfové jamky se táhnou jakoby do kruhu a uprostřed je ostrůvek vilek, apartmánů a hotelů. Stejně tak po stranách se nabízí spousta ubytovacích kapacit.

  

Jinak co dál říci k podobě města? Jedná se o skutečně moderní metropoli. Některé čtvrti tvoří téměř na chlup stejné bloky domů. Další turistické apartmány se staví. Městu chybí náměstí jako centrum zde slouží hlavně oblast kolem mariny, kde jsou restaurace a obchůdky. I když jedna výjimka tu přeci jenom je a to barokní pevnost Castillo de la Duquesa, ta se nachází asi půl kilometr na jih od pevnosti. Jedná se sice o obyčejnou pevnost, ale přeci jenom je to také kousek historie.

  

Kromě golfového hřiště, které navrhl Robert Trent Jones senior, jsou největší zdejší atrakcí samozřejmě pláže. Ty mají jemný písek, jsou písčité, široké a samozřejmě dobře udržované. Stejně tak je zde spousta možností vodních sportů od potápění po jízdě na vodních lyžích.

Pokud tedy hledáte moderní dovolenou plnou slunění a sportu, tak je pro vás La Duquesa ideální volba. Navíc díky poloze v centru riviéry to odtud není nikam daleko.

  

 

Napiš komentář