Říj 24

La Linea de la Concepción

do Města

La Linea de la Concepción je španělské město, které se nachází na jihu Španělska v provincii Cádiz. V současné době zde žije okolo 64 000 obyvatel. V erbu obce je žlutá obranná zeď, která má dvě silné věže. Nad věžemi je pak vyobrazena žluto-červená koruna.

  

Historie

Dějiny města sahají do 18. století. Do roku 1870 byla La Linea součástí města San Roque, pak však dochází k osamostatnění. Většina obyvatel města však ekonomicky profitovala s nedalekého Gibraltaru, kde byl velký námořní přístav. Od roku 1969 do 1982 však španělská vláda uzavřela státní hranice a nikdo z obyvatel La Liney nesměl pracovat v zahraničním Gibraltaru. Znovuotevření hranic přišlo až v roce 1985. Od té doby je znovu turistický ruch mezi La Lineaou a Gibraltarem velmi čilý, včetně toho ekonomického, neboť La Linea je významným dovozcem zeleniny a ovoce do tohoto malého území, které patří Spojenému království.

  

Současnost

La Linea de la Concepción je známé a hojně navštěvované přímořské letovisko. Tohle letovisko je rovněž hlučné a rušné. La Linea má totiž mnoha barů a nočních podniků. Známé a vyhlášené noční bary jsou například Don Giovanni, Buffet Jacaranda nebo  Peña Balona.

La Linea má kromě krásného moře a pěkných pláží také hodně koupališť, kde se mohou vydovádět především děti. Pro děti jsou rovněž městské parky, kde je hodně houpaček a skluzavek, takže mohou vaše ratolesti určitě zabavit několik hodin.

  

Pro milovníky muzeí je zde vyhlášené muzeum Gibraltar, které najdete v centru města. V samotném jádru města se také nachází řada pěkným pamětihodností. Na náměstí Plaza de la Iglesia najdete kupříkladu nádherné sousoší Tří grácie, které v sobě nezapře andaluský temperament. Sousoší pochází od sochaře Nacha Falguerase, který je autorem ještě dalších pozoruhodných soch, které ve městě můžete vidět.

  

Zajímavosti v okolí

V bezprostředním okolí města můžete navštívit staré historické ruiny Templas de Capitolio nebo Templo de Isis. Dalším výletním tipem a velmi klidným místem je nedaleký nádherný přírodní park Hohler Felsen, kde si opravdu od hluku a rámusu dokonale odpočinete.

Kdybyste ještě nebyli úplně spokojeni, je rovněž možné vydat se přes hranice a navštívit nedaleký Gibraltar, který již patří britské koruně.

 

Napiš komentář