Čvc 15

Marbella

do Města

Marbella je španělské město, které leží v provincii Málaga a je jedno z nejokázalejších přímořských letovisek na pobřeží Costa del Sol. Marbella má v současnosti 124 000 obyvatel.

TIP: Prohlédněte si rozsáhlý výběr zájezdů Marbella od cestovní agentury eTravel.

Historie města

Když v padesátých letech minulého století zde movitý Rakušan Alfonso von Hohenlohe nechal postavit velký hotel Marbella Club Hotel, ještě netušil, že za několik desítek let zde bude velmi čilý turistický ruch. Od té doby se cestovní ruch skutečně jenom vzmáhal a v současnosti je Marbella velmi rušnou prázdninovou destinací.

  

Současnost

Marbella je jedinečnou směsicí luxusních butiků, nádherných obchůdků, krásných náměstí, neokázalých barů a dobrých i méně dobrých restaurací. Rovněž noční život je v Marbelle o poznání rušnější než v jiných přímořských letoviscích.

Ve dne však je Marbella mnohem klidnější než v noci, takže turisté si mohou v poklidu vychutnávat místní památky a zajímavosti. Centrum města má zachovalé staré jádro v čele s náměstím Plaza de los Naranjos, kde najdete radnici z 16.století. Za pozornost stojí návštěva muzea starých španělských tisků Museo del Grabado Espaἣol Contemporáneo, kde mimo jiné vystavují díla Picassa nebo Salvadora Dalího. V Museo Bonsai zase pro změnu můžete navštívit expozici, která je věnovaná japonskému umění miniaturních stromků.

Tipy na hotely a ubytování?

Tipy na skvělé hotely a ubytování naleznete na webu Hotelove.cz.

  

Na umění můžete v Marbelle narazit i na pláži. Ústřední pláž Playa de Venus je totiž lemována bláznivými a potrhlými sochami Salvadora Dalího. Vedle této pláže má Marbella ještě pláže Playa de la Fontanilla a Playa de Casablanca.

Na dobré jídlo si můžete zajít do několika autentických tapas barů a restaurací. Za dobrý a rušný tapas bar je například pokládán Café Bar El Estrecho, který najdete ve starém městě. Dobře se najíst lze také v Restaurante Skina, kde podávají velmi chutný mořský jazyk s mírně sladkou limetou či sele s karamelizovanými tomaty.

  

Fotogalerie Marbelly

Na samostatné stránce jsem si pro vás připravili fotogalerie města s komentáři.
 
 

Zajímavosti v okolí

Šest kilometrů západně od Marbelly se nachází Puerto Banús, což je nejznámější marina na Costa del Sol, kde se misí elegance se snobstvím. Zde uvidíte množství přepychových lodí a jachet, včetně okázalých restaurací a barů. Puerto Banús je známý především svým bujarým nočním životem. V úzkých uličkou za marinou najdete desítky různých hospůdek a tanečních klubů, kde se tančí až do rána. Většina těchto klubů a diskoték jsou seskupené kolem „Zlaté míle“, což je pět kilometrů dlouhá silnice mezi Marbellou a Puerto Banús.

  

 

Tags:

Napiš komentář