O webu

Vítáme vás na webu CostaSol.cz, jak už název napovídá, tak jste se ocitli na webu, který se věnuje jihošpanělské riviéře Costa del Sol v Andalusii na pobřeží středozemního moře.

Costa del Sol neboli v překladu „Slunneční pobřeží” je jednou z nejoblíbenějších turistických oblastí ve Španělsku. Nachází se na samém jihu Španělska a táhne se od města Tarifa u Gibraltaru až k městu Nerja a pobřeží Granady. Riviéra je dlouhá něco kolem 200 kilometrů.

Někde se ale dokonce uvádí, že pod Costa del Sol patří i pobřeží Granady, které je jinak označováno méně známými názvy jako Costa Tropical nebo Costa Granada. V takovém případě by riviéra sahala až ke Costa de Almería a byla by dlouhá přes 300 kilometrů.

Costa del Sol je proslulá svými písčitými plážemi, smaragdově průzračným mořem a nádhernými panoramaty hřebenů pohoří Sierry Nevady a Sierry Blanky. Riviéra nabízí i další lákadla a atrakce, ať už to jsou starobylé památky nebo moderní akvaparky. Nejdůležitějším městem na Costa del Sol je Malaga, dalšími významnými středisky jsou Torremolinos, Marbella a Estepona.

Tyto stránky mají jednoduchou cíl a to provést vás touto nádhernou riviérou, ukázat vám její zajímavá místa a zkrátka vám poskytnout všechny potřebné informace, abyste si vaší dovolenou na Costa del Sol pořádně užili. Věříme, že se nám tento skromný cíl, třeba i s vaší pomocí, podaří naplnit!