Zář 08

Pedro Lagaspara

do Města

Pedro Lagaspara je oblíbené turistické letovisko na předměstí města Estepona zhruba ve středu pobřeží Costa del Sol. Centrum Estepony je pak situováno asi 3 kilometry na sever od obce. Mezi oběma městy se pak nachází ještě další obce nebo chcete-li městské části: Seghers, Saladavieja a Punta de la Doncella.

  

Pedro Lagaspara není obyčejnou obcí, ale jedná se o čistokrevné turistické letovisko. Nemá žádné centrum ani místo, kde by se mohli koncentrovat lidi. Jednoduše se tedy jedná o pás hotelů kolem pobřeží. Na jižním okraji se pak nachází i vilky a apartmány směrem do vnitrozemí.

Podél obce vede také odbočka dálnice A7 (Autovía del Mediterráneo), takže je sem výborná dopravní dostupnost. V nejhustěji osídlené části Pedro Lagaspara se pak přes tuto silnici nachází dva nadchody.

  

Pláž je zde písčitá, místy trochu kamenitá. Jedinou nevýhodou ale je, že je poměrně úzká. Na druhou stranu snad každý hotel tu má alespoň jeden bazén. Dva největší hotelové komplexy jsou: Hotel H10 Estepona Palace a Hotel Elba Estepona Thalasso & SPA.

Na jihu města také nově vznikla nudistická pláž a vytváří se zde nudistická kolonie, která má poskytnou vyznavačům tohoto životního stylu veškeré zázemí.

  

 

Napiš komentář