Zář 15

Pueblo Nuevo de Guadiaro

do Města

Pueblo Nuevo de Guadiaro je malé španělské letovisko, které se nachází v provincii Cádiz. V současné době má zhruba 1300 obyvatel a je ještě součásti pobřeží Costa del Sol, které v podstatě končí až u Gibraltaru.

Současnost města

Pueblo Nuevo de Guadiaro je zcela dobře připraveno na turisty, v letovisku je vše, co k rekreaci budete potřebovat: nákupní centrum, obchůdky se suvenýry, restaurace, bary, noční kluby a diskotéky.

Letovisko Pueblo Nuevo de Guadiaro je ideální místo zejména pro různé vodní sporty a radovánky. Na otevřeném moři si můžete vyzkoušet windsurfing nebo si půjčit vodní skútr a udělat si rychlou projížďku kolem pobřeží. Vedle vodních sportů si zde také můžete zahrát fotbal, tenis, badminton nebo squash.

  

Pueblo Nuevo de Guadiaro má hned několik pěkných pláží, ovšem nejpěknější je pláž Tarifa.

Koho však nebaví pouze sedět na pláží a koupat se v moři, ten se může projít do vedlejší vesnice Manilva, kde uvidí staré římské sírové lázně a akvadukt.

Zajímavosti v okolí

Okolí Pueblo Nuevo de Guadiaro především vybízí k horolezectví, jízdě na horských kolech, pěší turistice i pozorování ptáků ve volné přírodě. Rozmanitost zdejší přírody je opravdu fascinující. V blízkosti města San Roque je například známý les Pinar el Rey a aréna pro býčí zápasy.

  

V okolí Pueblo Nuevo de Guadiaro je hodně golfových hřišť, kde si můžete zahrát tento zdravý a pěkný sport. V městečku Sotogrande je dokonce k dispozici i golfová akademie. Přibližně dvacet kilometrů od Pueblo Nuevo de Guadiaro je město La Línea de la Concepción. Toto město tvoří jakýsi malý schod ke Gibraltaru, který patří již Velké Británii. Pokud byste chtěli navštívit Gibraltar autem, musíte projít hraniční kontrolou. Proto je lepší zaparkovat auto v La Linei a přejít hranici pěšky. V La Linei je hodně podzemních parkovacích ploch. V samotném Gibraltaru je patrný výrazný britský vzhled ulic, nicméně atmosféra je ryze španělská. V Gibraltaru je zajímavé místní muzeum, kde uvidíte mnoho vojenských exponátů a především kopii 100 000 let staré lebky neandertálské ženy, která zde byla nalezena v roce 1848. Na Trafalgarském hřbitově můžete uctít památku padlých britských námořníků, kteří tu zahynuli v roce 1805 při bitvě u Trafalgaru. Pro milovníky přírody je ještě pěkná botanická zahrada Alameda, která stojí taktéž za prohlídku.

Napiš komentář