Dub 18

Puerto José Banús – luxusní přístav

do Města

Puerto José Banús je španělské město, které se na mapě Španělska nachází na jihu země, konkrétně v provincii Malaga. Jedná se o pobřežní města s vlastním přístavem, které je také oblíbeným turistickým cílem. Nejbližším sousedem je známé města Marbella, jehož centrum se nachází asi 7 kilometrů za východě. Obě dvě městečka jsou vlastně volně spojeny, protože zdejší oblast je velmi hustě obydlena.

Puerto José Banús  přístav    Puerto José Banús  přístav

Historie:

Puerto José Banús je přímořské letovisko, které se stává známým od šedesátých let minulého století. V roce 1970 byl zde vybudován jeden z nejkrásnějších jachtařských přístavů ve Středomoří. Celá oblast je součástí projektu Nueva Andalucía, který vytvořil místní developer José Banús. V současné době je to jedno z nejnavštěvovanějších resortů na pobřeží Costa del Sol.

Puerto José Banús a moře   Puerto José Banús z výšky   Dominanta města

Současnost

: Puerto José Banús patří k nejdražším a nejluxusnějším letoviskům na pobřeží Costa del Sol. V letovisku totiž najdete velmi noblesní a luxusní hotely jako jsou Marbella Club nebo Puente Romano. Jak jsme se už v úvodu zmínili, v letovisku je krásný jachtařský přístav, ve kterém kotví velké množství velmi drahých a exkluzivních lodí. Kromě exkluzivních lodí se zde rovněž můžete kochat luxusními auty, které velmi často parkují před jachtařským přístavem.

Letovisko Puerto José Banús je rovněž kulinářským rájem, neboť v letovisku narazíte na velkou škálu mezinárodních restaurací. K dispozici jsou asijské, řecké, indické nebo francouzské restaurace. Nechybí zde ani skvělá místní španělská kuchyně.

Krásy města Puerto José Banús    Luxusní přístav

Po dobrém a vydatném obědě se může směle vydat nakupovat. V Puerto José Banús je velké množství obchůdků a butiků. V některých obchodech s oblečením se můžete pohybovat velmi dlouho, neboť především dámy si zde přijdou opravdu na své.

Puerto José Banús však není pouze letoviskem luxusu a konzumu, ale také umění. Mezi nejzajímavější umělecká díla města patří nezvyklá socha od Salvatora Dalího. Socha představuje velkého nosorožce, který je oblečen do krajky. Velká socha váží úctyhodných 3,6 tuny. Socha se jmenuje Rinoceronte vestido con puntillas (Nosorožec v krajce) a byla v letovisku nainstalována v roce 2004. Sochu nechal Salvator Dalí vyrobit v roce 1956.

Plážová promenáda v Puerto José Banús   Červený most je také symbolem města   Klidná ulička v centru

Zajímavosti letoviska

Noční život v letovisku je velmi bujarý a nespoutaný. Doporučujeme navštívit zejména bar Espartaco Santoni, ve kterém je po 23. hodině pořádně živo. Dalšími známými bary jsou: La Comedia, Mambo, Navy a Daytona.

Pro milovníky suvenýrů a nezvyklých dárků doporučujeme navštívit antický a bleší trh, který se nad býčí arénou koná každou sobotu. Na tomto trhu seženete například stařičké krajky nebo staré obrazy či mince.

Více naleznete také na webových stránkách lovebanus.com a nebo puertobanusguide.com.

Puerto José Banús a běžná ulice   Celkový pohled na město

Puerto José Banús panorama

Tags:

Napiš komentář