Dub 20

Roztahané město Benalmádena

do Města

Benalmádena je španělské město, které se na mapě Španělska nachází na jihu země, konkrétně v provincii Malaga mezi městy mezi Torremolinos a Fuengirola. Jedná se o velmi oblíbené přímořské letovisko v srdci pobřeží Costa del Sol. V současné době má Benalmádena 58 000 obyvatel. Celé město je velmi roztroušené na mnoha kilometrech čtverečních a volně přechází v další sídla. Dokonce se hovoří hned o těch centrech, kterými jsou: Benalmadena Pueblo, Arroyo de la Miel a Benalmádena Costa

  

Historie města

Historie obce sahá až k prehistorickým kořenům. Hlavní rozmach a rozkvět však zažívá obec až během muslimské nadvlády ve středověku. Po vyhnání muslimů z města začíná mírně úpadková doba. Město je rovněž několikrát postiženo přírodními katastrofami. Větší rozkvět města pak začíná v 18. a 19. století. Město v té době těží především z vinařství a papírenského průmyslu. Největší boom však přichází v druhé polovině dvacátého století, kdy do pobřežního města přicházejí první turisté a z města se stává oblíbená turistická destinace. V posledních letech se zvýšil nárůst obyvatelstva, ještě v roce 1990 žilo ve městě okolo 25 000 obyvatel, nyní se již počet obyvatelstva pomalu šplhá k 60 000 obyvatel.

   

Současná podoba města

I přes velký nárůst obyvatelstva v posledních letech je Benalmádena stále sympatické pobřežní městečko, které leží v samém srdci Costa del Sol. Benalmádena se nachází jen pár kilometrů od mezinárodního letiště v Malaze, takže pro turisty je místo velmi snadno dosažitelné.

Přímořské město leží přímo na úpatí středomořského pohoří Mijas. Z původně poklidné rybářské vesnice s typickými bílými malými domky se Benalmádena stala velmi rušným a moderním městem. Přesto, že ve město bylo vybudováno mnoho nových staveb, atmosféra města má stále původní ráz.

  

Zajímavosti Benalmádeny

Benalmádena je moderním přímořským letoviskem, které může nabídnout širokou paletu aktivit pro sport a volný čas. Letovisko je tak velmi oblíbeným místem zábavy pro všechny věkové generace. V Benalmádeně jsou krásné bílé písečné pláže, obchody, zábavní park, kina a kasina. K dispozici je také vodní svět a pěkné osmnácti jamkové golfové hřiště. Značně oblíbeným místem je rovněž místní přístav Puerto Marina, kde rovněž najdete školu potápění.

   

Velkou zajímavosti města je takzvaná buddhistická stupa, která je největší stupou v západní Evropě. Stupa měří 33 metrů. Buddhistická stupa je sakrální budovou, která slouží k uchovávání buddhistických relikvií, především pak ostatků svatých a Buddhy. Největší počet těchto sakrálních staveb se nachází v Indii. Stupa v Benalmádeně byla postavena v roce 2003.

Více naleznete na oficiálních stránkách města www.benalmadena.com.

  

Napiš komentář