Archiv | Výlety RSS kanál pro tuto sekci

Jeskyně Cueva de la Pileta

Jeskyně „la Pileta“ v sobě kombinuje zajímavou přírodní i historickou památku. Byla objevena v roce 1905 José Bullónem Lobato v hornaté krajině Serrania de Ronda. Zdejší skály tvoří jurské vápence. Hory pod kterými se jeskyně nachází nesou jména Sierra de Líbar a Guadiaro. Jinak je jeskyně situována u obce Benaoján asi 30 kilometrů ve vnitrozemí Costa del Sol. Z pobřežních letovisek jsou nejblíže Estepona a Marbella.

  

Největším lákadlem jeskyně jsou nádherné a velmi zachovalé pravěké malby. Vzhledem k jejich kulturnímu významu, byla jeskyně vyhlášena národní kulturní památkou španělským státem již v roce 1924. Jeskyně je ale krásná i sama o sobě. Nachází se zde velké dómy, přírodní útvary různých barev, propasti, ale i krystalicky průzračná jezírka někdy dokonce dozdobená rybyčkami. (Pokračování textu…)

Aquaparky na Costa del Sol

V tomto článku vám představíme nejzajímavější aquaparky na Costa del Sol. V tomto článku tak úplně opomeneme zdejší nádherné a teplé moře, stejně jako bazény a atrakce patřící k hotelům. Chceme vám představit veřejné koupaliště, kam se může vydat každý. A ty zajímavé jsou podle nás na riviéře Costa del Sol hned tři.

Aqualand Torremolinos

Aqualand je jedním z největších a nejlepších vodních parků na Costa del Sol. Z aquaparků o kterých budeme mluvit se nachází nejvíce na severu. Leží na okraji města Torremolinos. Velkoměsto Malaga je odtud vzdáleno pouhých 14 kilometrů vzdušnou čarou na sever. Aqualand Torremolinos se nachází jenom kousek za dálnicí A7, takže je také výborně dopravně dostupný.

Aqualand je místo, kde můžete strávit den plný zábavy s nejlepšími vodní atrakcemi, které si lze vůbec představit. V letošním roce zde například byla otevřena nová atrakce: „Boomerang“. Zajímavá je i střemhlavá skluzavka kamikadze, které je vhodná opravdu jen pro lidi s hodně otrlou povahou. Dalších tobogánů a atrakcí je zde také téměř nepočítaně. Jinak park je roztažen na větší ploše, takže na rozdíl od jiných koupališť je zde spousta míst k ležení.

(Pokračování textu…)