Archiv štítků: Doporučujeme

Marbella

Marbella je španělské město, které leží v provincii Málaga a je jedno z nejokázalejších přímořských letovisek na pobřeží Costa del Sol. Marbella má v současnosti 124 000 obyvatel.

TIP: Prohlédněte si rozsáhlý výběr zájezdů Marbella od cestovní agentury eTravel.

Historie města

Když v padesátých letech minulého století zde movitý Rakušan Alfonso von Hohenlohe nechal postavit velký hotel Marbella Club Hotel, ještě netušil, že za několik desítek let zde bude velmi čilý turistický ruch. Od té doby se cestovní ruch skutečně jenom vzmáhal a v současnosti je Marbella velmi rušnou prázdninovou destinací.

   (Pokračování textu…)

Estepona

Estepona je španělské město, které se nachází jihozápadně od města Marbella v provincii Málaga a má něco kolem 58 000 obyvatel. V erbu města naleznete žlutou obrannou věž s bílou vlajkou, vedle ní pak žlutou loď s pozadím velkého zeleného kopce. Součástí erbu je ještě žlutočervená koruna. Město Estepona je obklopeno krásným azurovým mořem a horami Sierra Barmeja.

  

Historie Estepony

Podle místních archeologických vykopávek a nálezů byla zdejší oblast již osídlena v prvním století před naším letopočtem. Jméno Estepona pravděpodobně pochází z maurského slova Astabbuna. Město bylo roku 1457 osvobozeno od maurské nadvlády kastilským králem Jindřichem čtvrtým. Na místě, kde stála původně mešita, byl postaven křesťanský kostel. (Pokračování textu…)

Puerto José Banús – luxusní přístav

Puerto José Banús je španělské město, které se na mapě Španělska nachází na jihu země, konkrétně v provincii Malaga. Jedná se o pobřežní města s vlastním přístavem, které je také oblíbeným turistickým cílem. Nejbližším sousedem je známé města Marbella, jehož centrum se nachází asi 7 kilometrů za východě. Obě dvě městečka jsou vlastně volně spojeny, protože zdejší oblast je velmi hustě obydlena.

Puerto José Banús  přístav    Puerto José Banús  přístav
(Pokračování textu…)

Vélez-Málaga

Vélez-Málaga je španělské město, které se nachází na samém jihu Španělska v provincii Malaga. V současné době zde žije 24 000 obyvatel. V erbu obce je udatný rytíř na koni, který drží v rukou meč. Jméno Veléz je pak odvozeno od místní řeky, která protéká v údolí pod městem.

  

Historie

První zmínka o tomto místě je z osmého století před naším letopočtem, kdy se o tomto místě hovoří jako o fénické osadě. Později zde také byli Římané. Město Vélez-Málaga však založili až mnohem později Maurové. Ve 13. a 14. století to bylo jedno z největších měst v tehdejším okolí. Po roce 1487 byli však Mauři Španěly vyhnání a město se stalo křesťanské.

Novodobá éra zde začala v šedesátých letech, kdy se z města stává významná turistická lokalita a destinace. (Pokračování textu…)

Aquaparky na Costa del Sol

V tomto článku vám představíme nejzajímavější aquaparky na Costa del Sol. V tomto článku tak úplně opomeneme zdejší nádherné a teplé moře, stejně jako bazény a atrakce patřící k hotelům. Chceme vám představit veřejné koupaliště, kam se může vydat každý. A ty zajímavé jsou podle nás na riviéře Costa del Sol hned tři.

Aqualand Torremolinos

Aqualand je jedním z největších a nejlepších vodních parků na Costa del Sol. Z aquaparků o kterých budeme mluvit se nachází nejvíce na severu. Leží na okraji města Torremolinos. Velkoměsto Malaga je odtud vzdáleno pouhých 14 kilometrů vzdušnou čarou na sever. Aqualand Torremolinos se nachází jenom kousek za dálnicí A7, takže je také výborně dopravně dostupný.

Aqualand je místo, kde můžete strávit den plný zábavy s nejlepšími vodní atrakcemi, které si lze vůbec představit. V letošním roce zde například byla otevřena nová atrakce: „Boomerang“. Zajímavá je i střemhlavá skluzavka kamikadze, které je vhodná opravdu jen pro lidi s hodně otrlou povahou. Dalších tobogánů a atrakcí je zde také téměř nepočítaně. Jinak park je roztažen na větší ploše, takže na rozdíl od jiných koupališť je zde spousta míst k ležení.

(Pokračování textu…)