Zář 16

Torre Bermeja

do Města

Torre Bermeja je malé španělské letovisko, které se nachází na pobřeží Costa del Sol, což je pruh letovisek, který se táhne od města Málagy až po Gibraltar. Na tomto pobřeží najdete opravdu hodně zajímavých letovisek, kde útesy spadají k překrásným zátokám. Místní malá i střední letoviska se stále budují a rozšiřují, což je případ i Torre Bermeja.

  

Současnost města

Torre Bermeja má jednu malou pláž, která je dlouhá 600 metrů a má šedohnědý písek. Na pláži jsou k dispozici sprchy, záchody, slunečníky, lehátka a další služby. Podél pláže jsou praktická malá hřiště na volejbal, fotbal, včetně dětského hřiště. Na pláží je rovněž hodně restaurací a barů. Místní blankytně azurové moře je vhodné k windsurfingu i potápění. Za letoviskem je pěkná cestička kolem moře, která je tu a tam lemovány palmami a je vhodná zejména k podvečerním toulkám a procházkám. Cestička je osvětlená, takže je možné se zde procházet i po západu slunce.

  

Fotogalerie Torre Bermeja

Na samostatné stránce jsem si pro vás připravili fotogalerie města s komentáři.
 
 

Zajímavosti v okolí

Necelé tři kilometry od Torre Bermeja se nachází Torremolinos, což je město, které má celkem 45 000 obyvatel. Zdejší andaluské město nabízí rovněž pláže, které jsou samozřejmě podstatně širší než jsou v Torre Bermeja. Atrakce v Torremolinos se zaměřují hlavně na děti. V marině Puerto Deportivo je Sea Life, což je obrovské moderní akvárium s mořskými rybami a tvory převážně ze Středozemního moře.

  

V rámci zajímavé a poutavé prohlídky můžete vidět i krmení mořských predátorů, žraloků. Asi pět minut chůze od nádraží Benalmádena-Arroyo najdete největší zábavní park na Costa del Sol, který se jmenuje Tivoli World. V rámci jedné vstupenky máte neomezený přístup na více než 35 dětských atrakcí. V maríně jsou rovněž velmi rozšířené gay kluby a diskotéky, většinu těchto zábavních podniků najdete ve čtvrti La Nogalery, která leží hned u nádraží.

  

Velmi známé a populární jsou ještě kluby Passion a Palladium, které nabízejí každý večer různá živá vystoupení a představení. Oba kluby mají dvě patra, takže si můžete vybrat, zda se půjdete podívat na přitažlivé gogo tanečnice a populární zpěváky nebo si půjdete zatancovat na diskotéku se zahraničním DJ. Velmi zajímavý je taktéž ryze dívčí bar, který se jmenuje Ánfora.

 

Napiš komentář