Říj 24

Vnitrozemské město Mijas

do Města

Mijas je krásné španělské městečko, které se nachází na samém jihu Španělska v provincii Malaga. Mijas má v současné době okolo 7500 obyvatel. Mezi četnými obyvateli je již mnoho cizinců, kteří se zde natrvalo usadili. V erbu obce je šedá obranná věž a dva stromy.

Historie

Mijas byl založen už v prehistorické době. Pak zde vládli Římané, později Vizigóti. Od roku 714 jsou zdejší pánové muslimští Maurové, které v 15.století vystřídali katoličtí Španělé.

  

Současnost:

Mijas je na pobřeží Costa del Sol opravdovou perlou. Typické krásné bílé domy září na každém kroku. Bílá barva většiny fasád domů tak nádherně kontrastuje se zdejší azurově modrou barvou oblohy.

Z hospodářského hlediska táhne místní ekonomiku především cestovní ruch a zemědělství. Pěstují se zde hlavně rajčata a avokádo. Mijas je typické andaluské městečko, které přitahuje turisty na krásné pobřeží Costa del Sol, kde je nespočet pěkných míst ke koupání v blankytném moři. Městečko samotné má místní historické muzeum a velké množství obchůdků se suvenýry. Pro milovníky nakupování lze doporučit zejména místní keramiku, které je opravdu vkusná a krásná. Ovšem největším lákadlem pro turisty jsou zdejší golfová hřiště na špičkové úrovni. Mijas jich má celkem sedm, včetně golfového hřiště La Cala Resort, které je největším golfovým hřištěm v celém Španělsku.

  

Velmi zajímavou atrakci pořádá pro turisty místní radnice. Každý den jsou totiž ve 12 hodin uprostřed hlavního náměstíčka v obci ukázky tradičního španělského tance Flamenca. V letních měsících se tato atrakce také koná v 21:30 hodin. Flamenco patří neodmyslitelně ke zdejší kultuře. Tento temperamentní tanec vznikl mezi cikány, kteří do Andalusie přišli v 15. století. Od té doby Flamenco v Andalusii zapouští kořeny a stává se národním tancem.

Další místní atrakcí je noc svatého Juana, která se každoročně pořádá 23. nebo 24. června. V ten den se oslavuje příchod léta a v Mijasu ho místní radnice slaví velkolepým ohňostrojem, který se koná vždy o půlnoci na hlavním náměstí.

  

Zajímavosti v okolí

Nejbližším větším letoviskem od Mijasu je resort Fuengirola, který má osm kilometrů dlouhých pláží. Fuengirola stojí rovněž za krátkou návštěvu, neboť místní město se může pochlubit opravdu nádherným středověkým maurským opevněním.

  

 

Napiš komentář